Aku Tactical

Założona w 1955 roku, przez Galliano Bordiniego, firma AKU jest czołowym włoskim producentem, specjalizującym się w tworzeniu wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Jedną z cech wyróżniających buty AKU wśród konkurencyjnych marek jest stosowanie w procesie produkcji ruchomych kopyt szewskich i utrzymywania ich wewnątrz buta przez cały kompletny proces produkcyjny. Są one stosowane nie tylko przez cały czas trwania procesu formowania wtryskowego, ale także podczas sznurowania, schładzania i zabiegów wykończeniowych. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również obuwia taktycznego. Aktualnie firma posiada dwie duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tysięcy par butów rocznie.

Te wszystkie wymienione cechy a także technologie opracowane przez AKU a stosowane w butach turystycznych, górskich, czy trekkingowych, są również wykorzystane w obuwiu sprzedawanym pod marką AKU Tactical.

Taktyczne buty z linii AKU Tactical użytkowane są przez żołnierzy amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich, portugalskich oraz włoskich jednostek specjalnych oraz przez siły zbrojne Danii, Norwegii, Portugalii, Szwajcarii, Włoch oraz W. Brytanii. Najpopularniejszym modelem taktycznym jest Pilgrim, występującym w kilku wersjach, zarówno z, jak i bez membrany Gore-Tex®.

Technologie

 

AIR8000®

Jedną z technologii, opracowaną w 1991 roku przez firmę AKU, a stosowaną również w butach linii AKU Tactical jest AIR8000®. System ten jest stosowany w celu zagwarantowania obuwiu wysokiego poziomu oddychalności. Głównym elementem AIR8000 jest specjalnie skonstruowana tkanina, której poziom oddychalności przewyższa konwencjonalne materiały nawet o 11,5 raza. Taki efekt uzyskano przez laminowanie podszewki i tkaniny zewnętrznej o charakterystyce 3D za pomocą specjalnego kleju pozostawiającego mikropory dla cząsteczek pary (potu), przy jednoczesnym zachowaniu trwałości, elastyczności a także zwartości konstrukcji buta.

Z materiału AIR8000 wykonana jest m.in. cholewka modelu AKU NS 564 SPIDER II.

 

Podeszwy zewnętrzne

Podeszwa to bardzo istotny element w obuwiu technicznym, w tym taktycznym, mający wpływ na nasze bezpieczeństwo. Odpowiadają nie tylko za trakcję, ale też chronią stopę przed urazami, amortyzują oraz zapewniają odpowiedni komfort. Oczywiście podeszwa składa się z kilku warstw, ta zewnętrzna z bieżnikiem, często ma charakterystyczne logo Vibram®.
W większość butów linii AKU Tactical stosowane są również podeszwy zewnętrzne Vibram®. Nie są to jednak produkty z półki, ale projekty tworzone we współpracy z AKU. Charakteryzuje je specyficzny design, kształt podeszwy, jak i skład gumy, z której jest wykonana. Podeszwy są również projektowane z myślą o konkretnych potrzebach i różnych zastosowaniach butów.

Podeszwa Vibram® została użyta m.in. w modelu AKU Selvatica Mid GTX.

Produkty Aku tactical w naszej ofercie

Promocja!
670,00  z VAT
Promocja!
710,00  z VAT
Promocja!
710,00  z VAT
Promocja!
670,00  z VAT
Promocja!
900,00  z VAT
Promocja!
990,00  z VAT
Promocja!
790,00  z VAT
Promocja!
790,00  z VAT