Smith and Wesson w ofercie Mex Armory

Historia firmy Smith & Wesson sięga 1852 roku kiedy Horace Smith i D.B. Wesson założyli działalność i w 1854 roku przedstawili pierwszą amerykańską broń powtarzalną zdolną do strzelania amunicją scaloną.

Minęło ponad 170 lat i S&W ma się dobrze i dalej dostarcza broń zarówno cywilom jak i jednostkom wojska i policji, w tym popularne rewolwery S&W.

Jedną ze specjalności Mex Armory są pistolety Optic Ready i właśnie takie „Smithy” możecie u nas znaleźć.

Smith and Wesson M&P9 M2.0 to kręgosłup naszej oferty tego producenta, są to pistolety łączące szereg cech pożądanych przez świadomego i doświadczonego strzelca.
Mówimy tu o:

  • Ergonomii – są pistolety, które dobrze strzelają, są dobrymi i sprawdzonymi konstrukcjami jednak większości osób leżą w dłoni jak „klocek”, tak mówimy o Glock’u 🙂 natomiast M&P M2.0 po prostu dobrze leży w dłoni. Tylko tyle i aż tyle.
    Składa się na to głównie kąt chwytu – 18 stopni znany (i przez wielu preferowany) z pistoletów 1911 oraz szereg nakładek (z każdym pistoletem są 4 w zestawie) dzięki czemu łatwo dopasować pistolet do różnych dłoni.
  • Niezawodności i marce – mowa o historii danego pistoletu i jego marki. Są pistolety, które przechodzą szereg bolączek a te ciążą później nad daną konstrukcją (tak mowa o pewnym Sig’u), są takie które są nowe na rynku i dopiero budują swój brand i są takie Smith Wessony, które może nie są tak popularne i znane jak Glock za to mają równie solidny „background” pistoletu który jest na rynku długo, ewoluuje razem z nim (np. dodanie opcji montażu kolimatora na zamku która pojawiła się stosunkowo niedawno) oraz nie ma z nim problemów (stwierdzenie że się nie psują mogłoby sugerować że coś jest niezniszczalne).
  • Dostępności akcesoriów – tu znowu możemy znaleźć na rynku propozycje bardzo ciekawych pistoletów jednak bez lub z nikłym wsparciem producentów części czy akcesoriów, nie w przypadku M&P M2.0 do którego bez problemu znajdziemy kaburę, kolimator (dzięki rozbudowanemu zestawowi płytek w komplecie z pistoletem) czy inne akcesoria. I mowa tu zarówno o rynku Polskim jak i w USA (przy czym oczywiście w USA wybór i dostępność jest znacznie większy), w tym modeli marki Smith&Wesson.
  • Zawartość zestawu – cecha ważna dla każdego, zarówno nowego jak i doświadczonego strzelca. Razem z pistoletem otrzymujemy przynajmniej jeden dodatkowy magazynek (w niektórych zestawach więcej), w każdym zestawie znajduje się komplet 4 nakładek na chwyt do dostosowania pistoletu do ręki oraz zestaw płytek pod najpopularniejsze kolimatory. Czyli nie mamy zbędnego przesytu niepotrzebnych akcesoriów a jednocześnie najważniejsze mamy w komplecie z pistoletem.
  • Design, wykonanie i użyteczność – Wygląd pistoletu to rzecz względna jednemu się będzie podobać innemu nie, natomiast jak coś jest dobrze pomyślane i wykonane to doceni to każdy. S&W M&P 9 M2.0 to pistolet który dobrze strzela, ma fajny spust z pudełka, wszystkie jego elementy są dobrze zaprojektowane i czy to mowa nacięciach na zamku, obustronnemu zrzutowi zamka czy nakładkach chwytu to jest to pistolet na tyle uniwersalny ze możemy zaryzykować stwierdzenie, że to taki fajniejszy Glock 🙂

Ale możecie nam nie wierzyć, wasze prawo 🙂 dlatego mamy DEMO GUN, z którego, po wcześniejszym umówieniu, możecie sobie postrzelać na naszej strzelnicy (na miejscu, obok sklepu) i przekonać się sami.

Broń i akcesoria SMITH & WESSON dostępne w ofercie Mex Armory: