Wyświetlanie 1–24 z 148 wyników

SIG Sauer

to nazwa marki używana przez dwie siostrzane firmy zaangażowane w projektowanie i produkcję broni palnej. Oryginalna firma, SIG Sauer GmbH została utworzona w 1976 roku jako partnerstwo między Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG) w Szwajcarii a JP Sauer & Sohn z Niemiec. Oddzielna firma została założona w USA w 1985 roku pod nazwą SIGARMS, aby importować i dystrybuować broń palną SIG Sauer do Stanów Zjednoczonych. Firma została przemianowana na SIG Sauer Inc. w 2007 roku.

Początki firmy SIG Sauer leżą w firmie Swiss Wagon Factory założonej w 1853 roku przez Friedricha Peyera im Hof , Heinricha Mosera i Johanna Conrada Nehera. W 1860 roku ich karabin wygrał konkurs szwajcarskiego Federalnego Ministerstwa Obrony, w wyniku którego przyznano kontrakt na produkcję 30 000 karabinów Prelaz-Burnand. Po otrzymaniu zamówienia na produkcję karabinów nazwę firmy zmieniono na Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG).

W 2017 roku SIG Sauer pokonała konkurencję (Smith & Wesson, Beretta, FN, Glock) w ramach programu XM17 MHS (Modular Handgun System). P320 zastąpił trzydziestoletnią Berettę M9. Firma o olbrzymiej renomie, produkująca świetną i drogą broń w oparciu o dość tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne, zdecydowała się na zupełnie nową koncepcję.

Brak w magazynie
5 200,00  z VAT