Wyświetlanie 1–24 z 150 wyników

SIG Sauer

to nazwa marki używana przez dwie siostrzane firmy zaangażowane w projektowanie i produkcję broni palnej. Oryginalna firma, SIG Sauer GmbH została utworzona w 1976 roku jako partnerstwo między Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG) w Szwajcarii a JP Sauer & Sohn z Niemiec. Oddzielna firma została założona w USA w 1985 roku pod nazwą SIGARMS, aby importować i dystrybuować broń palną SIG Sauer do Stanów Zjednoczonych. Firma została przemianowana na SIG Sauer Inc. w 2007 roku.

Początki firmy SIG Sauer leżą w firmie Swiss Wagon Factory założonej w 1853 roku przez Friedricha Peyera im Hof , Heinricha Mosera i Johanna Conrada Nehera. W 1860 roku ich karabin wygrał konkurs szwajcarskiego Federalnego Ministerstwa Obrony, w wyniku którego przyznano kontrakt na produkcję 30 000 karabinów Prelaz-Burnand. Po otrzymaniu zamówienia na produkcję karabinów nazwę firmy zmieniono na Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG).

W 2017 roku SIG Sauer pokonała konkurencję (Smith & Wesson, Beretta, FN, Glock) w ramach programu XM17 MHS (Modular Handgun System). P320 zastąpił trzydziestoletnią Berettę M9. Firma o olbrzymiej renomie, produkująca świetną i drogą broń w oparciu o dość tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne, zdecydowała się na zupełnie nową koncepcję.

Promocja!
Brak w magazynie
1 100,00  z VAT
Brak w magazynie

WIOSENNA WYPRZEDAŻ

W ramach wiosennych porządków do działu PROMOCJE wpadła pokaźna ilość produktów, między innymi AKU Tactical czy Magpul.
Na bierząco dorzucamy tam nowe rzeczy więc sprawdzajcie raz na jakiś czas aby nie przegapić okazji!