Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Laugo Arms Czechoslovakia to współczesny producent broni premium stworzony przez  profesjonalistów z wizją zmian w przemyśle zbrojeniowym.

Historia firmy zaczyna się w 2001 roku gdzie w Trencin (z Rzymskiego “Laugaricio”) grupa projektantów skupionych wokół Jana Lucansky i Franka Gasparika założyła niezależną pracownię projektową. Po wielkim sukcesie projektu M8A SMG Laugo blisko współpracowało z fabryką CZ by wprowadzić M8A do masowej produkcji jako CZ Scorpion EVO 3.Jednak korporacyjny świat masowej produkcji okazał się bardzo ograniczony i pozbawiony satysfakcji, dlatego w 2013 roku Laugo zakończyło współpracę z CZ.

W 2017 roku Laugo Arms Czechoslovakia s.r.o. przeniosła swoją działalność do Pragi i przekształciła się z biura projektowego w samodzielnego producenta broni palnej. Do tego czasu do drużyny Laugo dołączył Daniel Selichar, inwestor, oraz Ondrej Podel, były dyrektor marketingu CZ. Ten ruch wpisał Laugo jako producenta najwyższej jakości innowacyjnych projektów. Pierwszy model produkcyjny firmy Laugo Arms Czechoslovakia to pistolet Alien 500

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie